Makale Yazarak Ne Kadar Kazanılır?

makale kazancıMakale sektörünün en güzel yanı; yazarların yazdıkça ve sipariş aldıkça kazançlarını artırmalarıdır. Yani emeğe bağlı olmasıdır. “Ne kadar çok ekmek, o kadar çok köfte” deyişi bu sektör için rahatlıkla kullanılabilir. Makale yazarları, başlangıç seviyesinde minimum tutar üzerinden kazanç elde etmeye başlarken zamanla tecrübe ve referans kazanımları elde ederler. Bu deneyimler sayesinde makale yazarları, kendi ücret tarifesini belirleyebilirler. Böylece tatmin oldukları fiyat tarifesi üzerinden çalışarak kazançlarını artırabilirler.

Yukarıda belirttiğimiz sebeplerden dolayı net bir kazanç aralığı vermek doğru olmaz. Ancak makale yazarlarının, bu sektörden kazandıkları kazançlarla; neler yapıldığını görmüş, duymuş ve deneyimlemiş kişiler olarak sizlere bunları maddelerle sıralayabiliriz.

    yazar kazancı

  • Harçlık ve okul eğitim masraflarını çıkaran öğrenciler,
  • Ev faturaları, market ve pazar giderlerini karşılayanlar,
  • Kredi ve kredi kartlarının borç taksitlerini ödeyen hatta tamamını ödeyen kişiler,
  • Kredi çekip ev ve araba alanlar ve bu kredilerin taksitini ödeyenler,
  • Yeni bir cep telefonu, bilgisayar, tablet vb. ürünler alanlar,
  • Ev bütçesine küçük-büyük oranda katkıda bulunan ev hanımları, (Hatta eşlerinden daha çok kazanç elde edenler bile mevcut)
  • Kendi ofis ve işyerlerini açıp iş sahibi olanlar, giderlerinin bir kısmını ya da tamamını makale sektöründen kazandıklarıyla ödeyebilmektedirler.

Kısaca; makale sektöründeki kazançlar güzel bir ek gelir hatta ana gelir sağlamaktadır. Makale yazarak çoğu gereksinimlerinizi karşılayabilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tabi bu kazançlara ulaşmış kişiler, belli bir zaman, emek ve tecrübe sonrası bu saydıklarımızı başarmışlardır. Her işte olduğu gibi makale sektöründe de emek, sabır, azim öne çıkar ve bunlara sahip olan kişiler başarılı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir