Hit Getiren Makale Nasıl Yazılır?

hit artırıcı kelimeler bulmaHit, siteye gelen ziyaretçi sayısı demektir. Hitle kazanç doğru orantılıdır. Hit yükseldikçe kazanç da yükselecektir. Bu yüzden site sahipleri sitelerine sürekli hit çekme arayışındadırlar. Bu arayışlardan birisi de; popüler, güncel, ilgi çekici ve aranması yüksek kelime ve konuları bularak bu kelimeler üzerine makale yazmaktır. Bu tarz makaleleri yazmak için de gündemi iyi takip etmek gerekir. Daha önce “Makale Çeşitleri Nelerdir?” başlıklı dersimizde popüler, güncel hit getiren makaleler hakkında kısaca bilgi vermiştik. Bu tarz makaleleri yazmak için gerekli başlı ve anahtar kelimeleri bulmaya yarayan birkaç yöntem vardır. Bunlar; Google Otomatik Tamamlama aracı yöntemi, Adwords Anahtar Kelime aracı yöntemi, güncel haber ve magazin siteleri içeriklerini takip etmek, Google News yöntemi ve Google Trends yöntemidir.

Güncel Haber ve Magazin Site İçeriklerini Takip Etme Yöntemi

Google Otomatik Tamamlama ve Adwords Anahtar Kelime aracıyla kelime bulmayı “Makale Araştırması Nasıl Yapılır?” başlıklı dersimizde anlatmıştık. Bir diğer yöntem ise bilinen popüler haber ve magazin sitelerini (Hürriyet, Milliyet, Sabah, Habertürk…) belirleyerek gündemi takip etmekten geçer. Bu tarz popüler bilinen ulusal kanal haber siteleri haricindeki haber sitelerini Google’da “haber” kelimesini aratarak bulabilirsiniz. Bu sitelerden belirlenen konularla hit getiren makaleler hazırlanabilir.

Google News Yöntemi

google news servisi

Google News servisi, belli kriterleri karşılayıp bu servise Google onayı sonrası girmiş haber sitelerini kapsayan geniş bir haber internet ağıdır. Bu hizmette anlık olarak internetteki gündem olmuş tüm popüler haber, magazin, teknoloji içeriklerine tek bir sayfadan ulaşabilirsiniz. Bu yöntem de bir önceki güncel haber ve magazin siteleri içeriklerini takip etmeyle aynıdır ancak daha kolaydır. Çünkü tüm popüler başlıklara tek bir sayfadan ulaşabilirsiniz. Google News, Google’in kendi resmi hizmeti olduğu için hit çekecek başlıkları rahatlıkla bularak makaleler hazırlayabilirsiniz.

Google Trends Yöntemi

google trends servisiGoogle resmi servisi olan Trends ile Google’da gündeme ilişkin aratılmış konulara ulaşılabilmektedir. Google Trends ile son 24 saat içinde aratılmış başlıklara Trends anasayfasından, günlük verilere Trend olan aramalardan, yıllık verilere üst sıralardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca makale için belirlenen kelimeleri Keşfedin kısmından aratıp yeni popüler kelimeleri bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir