En Çok Hangi Kategorilere Sipariş Verilmekte?

arz talep dengesiMakale sektöründe yazarlar, istediği her konuda makale yazabilirler. Ancak sektörün kendi içerisinde arz-talep dengesi vardır. Bu dengeyi gözetmek, yazarın kazançlarını etkiler.

Kategori; birbirleriyle benzer olan şeylerin gruplandırılmış genel halidir. Örneğin; sağlık denilince sağlıkla alakalı tüm konular akla gelir. Sağlık sitesi olan site sahipleri, sağlık kategorisindeki konulara ilgi duyar ve buna uygun sipariş isterler.

Makale sektörünü takip ettiğimizde en çok siparişlerin; sağlık, teknoloji, kişisel bakım ve güzellik, trend ve moda, bankacılık-ekonomi-finans, mobilya-dekorasyon, ürün incelemeleri, elektrik-elektronik, emlak-konut, güncel haberler üzerine olduğunu görmekteyiz. Bunların yanında daha teknik anlamda makaleler de sipariş edilmektedir. Buna en güzel örnek; su tesisatçılığı, nakliyat, tamir ve bakım servisi gibi özel siparişlerdir.arz talep

Bu gibi özel sipariş durumlarında, makale yazım öncesi araştırma önem kazanmaktadır. Kimsenin her konuda bilgi sahibi olması beklenemez. Bu yüzden makale yazmadan önce o konu hakkında araştırma yapılıp bilgi sahibi olunmalı ve sonrasında yazıma başlanmalıdır.

Sonuç olarak yazarlar, makale sektörünün nabzını iyi ölçmeli ve talebi çok olan kategorilere öncelik vermelidirler. Bu sayede yazarlar, çabuk ve kolay kazanç elde edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir